Якими є підстави для знищення підконтрольних речовин, що надійшли в якості гуманітарної допомоги? Роз’яснює Держлікслужба

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) звертає увагу на те, що відповідно до ст. 30 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі — підконтрольні речовини), у тому числі і тих, що надійшли у якості гуманітарної допомоги, здійснюється за наявності відповідних підстав, зокрема:

  • закінчився термін їх придатності;
  • підконтрольні речовини зазнали впливу фізичних або хімічних факторів, внаслідок чого вони стали непридатними, що виключає можливість їх відновлення чи переробки;
  • неможливо встановити їх належність до наркотичних засобів або психотропних речовин.

Знищення засобів і речовин, включених до таблиць II і III та списку 1 таблиці IV переліку препаратів, що містять підконтрольні речовини в кількості, яка перевищує гранично допустиму, може здійснюватися суб’єктом господарювання власними силами у разі наявності у нього ліцензії на право провадження діяльності, пов’язаної зі знищенням відповідних речовин, включених до переліку, або на договірних умовах суб’єктом господарювання, який має зазначену ліцензію.

Для визначення методу знищення суб’єкт господарювання подає до Держлікслужби наступні документи:

  • заяву за формою згідно з додатком 3 до Порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2009 р. № 589;
  • засвідчену в установленому порядку копію договору про знищення засобів і речовин, включених до таблиць II і III та списку 1 таблиці IV переліку, препаратів, що містять підконтрольні речовини в кількості, що перевищує гранично допустиму, із суб’єктом господарювання, який має ліцензію на право провадження зазначеного виду діяльності, якщо їх знищення здійснюється на договірних умовах;
  • копію повідомлення про строк проведення знищення, надісланого суб’єктом господарювання територіальному (відокремленому) підрозділу міжрегіонального територіального органу Національної поліції з питань боротьби з наркозлочинністю.

Увага! Отримання наркотичних (психотропних) лікарських засобів у вигляді гуманітарної допомоги може здійснюватися суб’єктами господарювання за наявності в них ліцензії на відповідні види діяльності.

За матеріалами dls.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті