Регулятори з різних куточків світу узгодили 3 пріоритетні напрямки для співпраці у сфері спостережних досліджень під час пандемії COVID-19. Вони співпрацюватимуть у галузі досліджень вагітності, лікарських засобів, які застосовуються в клінічній практиці, і моніторингу безпеки та ефективності вакцин.
Високоякісні обсерваційні дослідження є важливим доповненням до доказів безпеки та ефективності вакцин і методів лікування COVID-19, які отримують у рандомізованих клінічних дослідженнях.
19 травня 2020 р. на другому семінарі з обсерваційних досліджень реальних даних, отриманих у ході клінічної практики в контексті COVID-19, міжнародні регуляторні органи домовилися активізувати свою співпрацю в 3 сферах:
- дослідження вагітності з метою вивчення впливу COVID-19 на вагітних, а також можливості застосування лікарських засобів вагітними, зараженими SARS-CoV-2;
- створення міжнародних клінічних груп пацієнтів з COVID-19 для обміну досвідом та підвищення ефективності досліджень і якості даних;
- підготовка надійної інфраструктури для моніторингу безпеки та ефективності вакцин проти COVID-19.
Семінар був спільно організований Європейським агентством з лікарських засобів (European Medicines Agency — EMA) і Міністерством охорони здоров’я Канади під егідою Міжнародної коаліції органів з регулювання лікарських засобів (International Coalition of Medicines Regulatory Authorities — ICMRA).
Учасники семінару погодилися з тим, що глобальна співпраця у сфері спостережних досліджень реальних даних може допомогти в боротьбі з пандемією COVID-19, а також залишити спадщину для майбутніх міжнародних спостережних досліджень за межами пандемії, що триває.
За матеріалами www.worldpharmanews.com
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим