У Фонді боротьби з COVID-19 вже недостатньо коштів для реалізації трьох бюджетних програм — Валерій Пацкан

10 Вересня 2020 11:35 Поділитися

За розрахунками фахівців Рахункової палати, у Фонді боротьби з COVID-19 уже недостатньо коштів для реалізації трьох бюджетних програм. Про це повідомляється на сайті Рахункової палати.

«Ми плануємо перевірити ефективність витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19. Швидше за все, наступного року, коли завершиться цей бюджетний рік. Але вже зараз оперативно моніторуємо витрати з бюджету на боротьбу з COVID-19. Ще в липні Уряд розподілив усі 66 млрд грн Фонду. Станом на 7 вересня 19,5 млрд грн використані», — зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан та додав, що з цих коштів 8,9 млрд грн — виплати з безробіття та часткового безробіття, на дітей фізичних осіб — підприємців (ФОП) і страхові виплати та матеріальна допомога медикам; 7,6 млрд грн — на дороги; 2,7 млрд грн — доплати до зарплати Міністерству внутрішніх справ, Міністерству охорони здоров’я, виконавчої служби та ін.; 262 млн грн — закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту.

Окрім того, В. Пацкан зауважив, що видатки на 14 млрд грн за бюджетними програмами не здійснювалися. Наприклад, 6 млрд грн — МОЗ, доплати до зарплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, або 5,3 млрд грн — МОЗ, закупівля обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я в госпітальних округах.

«За розрахунками фахівців Рахункової палати, недостатньо коштів для реалізації трьох бюджетних програм: Національна поліція — доплати поліцейським; Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування — допомога з часткового безробіття; Мінсоцполітики — виплата допомоги на дітей ФОП. Наприклад, залишок коштів за бюджетною програмою щодо виплат з часткового безробіття — 480 млн грн (середньомісячні виплати — 560 млн грн). Для виплат у вересні коштів ще вистачить, але до закінчення карантину необхідно додатково 640 млн грн», — підкреслив голова Рахункової палати.

Голова Рахункової палати звернув увагу й на те, що посилюються ризики неефективного використання коштів. «Уряд спростив процедуру закупівель у рамках протиепідемічних заходів. З одного боку, це виправдано, з іншого — неконкурентні закупівлі не можуть гарантувати якісних поставок. Один приклад — закупівля респіраторів. Чомусь одні купують за 18 грн штуку, інші – за 160 грн, причому рівень захисту однаковий. Така сама ситуація з масками, захисними костюмами тощо, тому ці питання потребують детального вивчення, а порядок здійснення закупівель за рахунок виділених з Фонду коштів — перегляду», — зауважив він.

За матеріалами rp.gov.ua,

фото із сайту Рахункової палати

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті