Міністерство охорони здоров’я України 26 листопада для громадського обговорення оприлюднило проєкт примірних програм підготовки в інтернатурі за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я» (далі — проєкт).
Проєкт містить 23 програми відповідно до спеціальностей підготовки, зокрема і за спеціальністю «Фармація». У проєкті вказується, що для працевлаштування на посаду фахівців з вищою фармацевтичною освітою проходження інтернатури є обов’язковим та тривалість навчання становить 1 рік. Метою проходження інтернатури є забезпечення набуття інтернами компетентностей, необхідних для отримання кваліфікації фармацевта — спеціаліста.
Щодо програми підготовки в інтернатурі, то вона складатиметься із двох частин:
- освітньої, яка проводитиметься в закладі вищої освіти, що здійснюватиме підготовку інтернів. Тривалість освітньої програми становитиме 3 міс;
- практичної, яка проводитиметься на базі стажування та триватиме 8 міс.
Після закінчення терміну підготовки, інтерни проходитимуть контроль у формі атестації, яка включатиме:
- ліцензійний інтегрований іспит Крок 3 «Фармація»;
- іспит з оволодіння практичними навичками і вміннями;
- співбесіду за результатами проходження інтернатури.
Зауваження та пропозиції приймаються Директоратом медичних кадрів, освіти науки МОЗ України протягом 14 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected], тел.: 253-24-44.
Довідково
Примірні програми підготовки в інтернатурі групами експертів МОЗ розроблялися на основі програм підготовки в Європейському Союзі.
Основна мета розробки, затвердження і впровадження таких програм — визначення єдиного комплексу освітніх та практичних компонентів з метою забезпечення набуття лікарями (провізорами)-інтернами компетентностей, необхідних для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або провізора-спеціаліста, який ґрунтується на академічній доброчесності, медичній та фармацевтичній етиці та деонтології, доказовій медицині.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим